Co warto zwiedzić w okolicy Szamotuł?

Szamotuły to mała miejscowość w województwie wielkopolskim, na którą warto zwrócić swoją uwagę. Jest to miasto z bardzo bogatą historią, w którego otoczeniu można zwiedzić naprawdę wiele ciekawych miejsc. Co więc warto zwiedzić w okolicy Szamotuł i gdzie można się wtedy zatrzymać?

Nocleg w Szamotułach — gdzie go szukać?

Zanim wyruszymy na zwiedzanie, zawsze warto rozpocząć poszukiwania kwatery, by mieć wygodne miejsce do spania, w którym naładujemy swoje baterie. W wypadku Szamotuł takim miejsce to Magnes Noclegi. Jest to obiekt położony w Rokietnicy, czyli małej wsi pomiędzy Poznaniem a Szamotułami.

W Magnes Noclegi możesz liczyć na 16 pokojów i aż 38 miejsc komfortowych miejsc noclegowych. Dostępne są sypialnie dwu- i trzyosobowe z różnymi konfiguracjami łóżek tworzonymi specjalnie pod indywidualne potrzeby klienta. W każdym pokoju można liczyć m.in na internet, łazienkę z prysznicem, a w obiekcie znajdują się też dwie ogólnodostępne kuchnie.

Co można zwiedzić w okolicy Szamotuł?

Jeśli już znajdziemy się w Szamotułach to mamy dwie opcje. Jedna z nich to zwiedzenie tego miasta i poznanie jego bogatej historii. Alternatywą może być wybranie się do Poznania, który jest położony w pobliżu i z racji na wielkość, jest częstszym wyborem.

To, że Poznań jest miastem większym, nie oznacza jednak, że nie warto zwiedzać Szamotuł i ich okolic. Historia tej miejscowości sięga XI wieku, a w jej centrum można znaleźć wiele interesujących zabytków, w tym dość atrakcyjny rynek. Nie można też zapomnieć o najsłynniejszym zabytku, jakim jest Baszta Halszki. Jest to stara wieża mieszkalna, którą nazwano na cześć Elżbiety z Ostroga.

Gdy już pozna się dobrze Szamotuły oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się do pobliskiego Poznania. W stolicy wielkopolski można zwiedzić również wiele ciekawych zabytków w tym stare miasto, odwiedzić jedną z wielu naprawdę dobrych galerii handlowych, czy próbować różnych restauracji. Te w Poznaniu oferują naprawdę dużą różnorodność.

Dodaj komentarz