Tani urlop z Ryanair

Wybieramy najlepsze kierunki z Ryanair w 2024!

Któż nie słyszał o liniach lotniczych Ryanair? To bodaj najpopularniejszy przewoźnik w Polsce. Trudno się dziwić. Ceny biletów oraz szeroki wybór połączeń to nie byle asy w rękawie. Sprawdźmy więc, gdzie opłaca się lecieć w tym roku.

Tanie loty na Kretę

Ach, Grecja… Jeszcze nie dawno dla większości z nas był to kraj ze strefy marzeń. Dziś jest to strefa niskich cen! Tanie linie lotnicze Ryanair mają atrakcyjne i bezpośrednie połączenie z Polski na Kretę. Mowa tu o relacji Kraków-Chania, na przykład. Sama Chania jest przepięknym miejscem, jednakże stamtąd można szybko dojechać na legendarną lagunę Balos albo do wąwozu Samaria. Wpierw jednak trzeba poświęcić nieco ponad dwie godziny na transport z Polski. To bardzo szybki lot, więc tak naprawdę całą wycieczkę można zaliczyć w jeden weekend. Sprawdź godziny odlotów już teraz. Wejdź na www.tanie-loty.com.pl.

Długi weekend w Szkocji

Choć Kreta na weekend pozostawi po sobie niedosyt, Edynburg zwykle wystarcza w zupełności. Tanie loty Ryanair z polski w oczywisty sposób odnoszą się do lokacji na Wyspach. Jednak to właśnie stolica Szkocji zdaje się najbardziej atrakcyjnym kierunkiem. Iście filmowy klimat, fantastyczne puby i świetna baza noclegowa dla oszczędnych. Edynburg ma to wszystko! No i nie zapominajmy o łagodnych temperaturach.

Zważywszy na brak upałów latem, Szkocja jest doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którym trudno jest wytrzymać w pełnym słońcu. W naszym kraju takich osób nie brakuje i szczególnie im polecamy podróż liniami Ryanair z Gdańska, Warszawy, Krakowa czy Poznania. Lot z któregokolwiek portu lotniczego do Edynburga również trwa nieco ponad dwie godziny. To ważne, ponieważ stolica Szkocji to miasto, do którego wszyscy chcą wracać.

Europejskie miasta na cały rok

Inne europejskie miasta są w zasięgu ręki, ponieważ flota Ryanair ma na celowniku cały kontynent. Z Polski można więc zaliczyć niemalże każdą stolicę, choć my polecamy mniej uciążliwe miejscowości. Rzym latem jest w końcu tłoczny, a ceny noclegów potrafią powalić na kolana. Za to Bergamo to orzeźwiająca baza wypadowa w Alpy. Samo miasto jest pełne urokliwej architektury i restauracji, aczkolwiek bliskość Alp właśnie stanowi tutaj niezaprzeczalny atut. Nieco na wschód zaś znajduje się jezioro d’Iseo. Dzięki linii Ryanair podróż do Bergamo z Polski w 2024 jest możliwa z Łodzi, Lublina, Gdańska czy Wrocławia.

A co powiesz na Barcelonę albo słynną plażę w Alicante? Południe Hiszpanii ma do zaoferowania tak dużo, że trudno wszystko ogarnąć za jednym razem. Na szczęście Ryanair ma w ofercie całą gamę połączeń z Polski, ale i sieć przesiadek stanowi wygodne rozwiązanie. Dzięki temu elastyczne podróżowanie to łatwizna. Proponujemy więc Alicante we wrześniu i Boże Narodzenie w Barcelonie. Za pierwszym razem skorzystasz z dobrodziejstw Morza Śródziemnego. Za drugim – kultury katalońskiej. Tapas bary w Barcelonie to istny skarb. A muzyka i architektura mieszają się na każdym kroku. Latem jest tam bardzo gorąco, lecz zimą temperatury są dość przyjazne. Podobnie zresztą jak ceny noclegów. Barcelona w grudniu to naprawdę niebanalny pomysł.

Ceny Ryanair 2024

No dobrze, przejdźmy do budżetu. Choć bilety lotnicze w 2024 są droższe niż w poprzednich latach, tanie linie pozostają tanie w stosunku do konkurentów. Niemniej nie należy oczekiwać transportu za mniej niż 100 zł. Dziś w przeważającej części przypadków lot w jedną stronę to koszt ok. 200 zł. W cenę biletu wliczony jest oczywiście bagaż podręczny Ryanair, który może wystarczyć na krótki wypad na Kretę. Święta w Barcelonie zaś raczej na pewno będą wymagać bagażu rejestrowanego, za który trzeba niestety dopłacić. Niemniej… naprawdę warto!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz