Firmowy wyjazd integracyjny – gdzie pojechać?

W wielu firmach często pojawia się dylemat związany z miejscem organizacji wyjazdu integracyjnego. Odpowiedź na pytanie nie jest wcale jednoznaczna i zależy od wielu różnych aspektów. Wydawać by się mogło, że organizacja wyjazdu firmowego to prosta sprawa, ale sytuacja jest bardziej złożona, w szczególności gdy w firmie pracuje dużo osób. Każdy zespół jest inny, ludzie mają różne zainteresowania i lubią inaczej spędzać czas. Jak więc zorganizować wyjazd integracyjny? Jakie wybrać miejsce na imprezę firmową?

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Na samym początku należy zadać sobie pytanie, co cechuje zespół pracowników, jakie mają zainteresowania, czy w grupie przeważają osoby aktywne, czy jednak ludzie wolą rekreacyjną formę wyjazdów firmowych? Istotny jest także średni wiek pracowników, który będzie w znacznym stopniu przekładał się możliwość skorzystania z wielu atrakcji, jakie proponują dane regiony.

Należy także uwzględnić czas trwania wyjazdu integracyjnego. Najczęściej wybieraną formułą są wyjazdy z dwoma noclegami, ale zaraz po nich znajdują się wyjazdy jednodobowe. Wybór miejsca jest mocno powiązany z czasem trwania imprezy integracyjnej. Chodzi przede wszystkim o czas dojazdu do miejsca, jakie bierzemy pod uwagę. Błędem początkujących organizatorów wyjazdów firmowych jest pominięcie tego aspektu.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest lokalizacja pracowników. Jeśli cały zespół pracuje w większości w stałej lokalizacji, można zdecydować się na wyjazd firmowy w najbliższej okolicy lub gdzieś dalej. W przypadku, gdy cała firma pracuje zdalnie, niezbędne będzie szukanie kompromisu, aby każdy z pracowników nie musiał za daleko dojeżdżać.

Nie wiesz, gdzie lub jak zorganizować wyjazd integracyjny? Sprawdź ofertę https://dreamgo.pl/typ-podrozy-wyjazdy-firmowe/

Jakie miejsce wyjazdu integracyjnego wybrać?

Wyjazdy integracyjne można organizować w obecnych czasach praktycznie wszędzie. Można skorzystać z uroków, jakie oferuje Polska, ale równie dobrze można wyjechać w jakieś egzotyczne lokalizacje. Wiele zależy od samych pracowników, ich możliwości czasowych oraz upodobań. Znalezienie kompromisu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Niemniej, coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy firmowe na rajskie wyspy na Malediwach, czy na Safari. Przedsiębiorcy często organizują osobom zatrudnionym niesamowite przeżycia i aktywny wypoczynek np. podczas nurkowania i podziwiania rafy koralowej.

Imprezy pracownicze organizowane są także w Polsce. Dzieje się tak w większości przypadków ze względu na ograniczony budżet na ten cel. Ponadto Polska również ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Można pojechać w góry, nad morze, czy na Mazury. Zarówno w przypadku egzotycznych wyjazdów, jak i tych lokalnych, głównym założeniem jest zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami. Jest to doskonała okazja do tego, aby mogli się lepiej poznać, zintegrować, co w efekcie przełoży się na ich efektywniejszą pracę i lepsze wyniki firmy.

Dodaj komentarz