Wycieczka do Stanów Zjednoczonych – co należy zobaczyć?

Do Stanów Zjednoczonych należy przyszykować paszport. Musi być on ważny minimum 6 miesięcy. Wiza nie jest potrzebna, jeżeli podróż będzie trwała mniej niż 90 dni. Potrzebne jest za to zezwolenie na wyjazd w ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Rejestracja w systemie ESTA ważna jest przez dwa lata.

Wycieczka do USA – podróż życia

Pobyt w Stanach Zjednoczonych to marzenie wielu osób. Teraz realne do spełnienia. Wystarczy wejść na www.egzotyka.tv, aby móc wybrać jeden z kierunków podróży. W kraju, który kojarzony jest z American Dream, zobaczyć można wiele fascynujących miejsc.

San Francisco – miasto filmowców

Będąc w tym mieście, zwiedzanie należy rozpocząć od Golden Gate Bridge. Konstrukcja, która ma 2,7 km długości, jest chętnie wykorzystywana przez filmowców, a także samobójców. Na Alamo Square można zobaczyć zachwycające rezydencje w stylu wiktoriańskim. Fisherman’s Wharf to dzielnica portowa. Stąd właśnie wyruszają statki do pobliskiego Alcatraz. Bilety do więzienia kupuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Lombard Street to najbardziej pokręcona uliczka na świecie. Cable Car to charakterystyczne żółte tramwaje, które są jedyne w swoim rodzaju.

Las Vegas – światowa stolica rozrywki

Jeżeli to miasto to kasyna, których w tym mieście nie brakuje. Wszyscy wiedzą, że odwiedzając Stany Zjednoczone, nie można pominąć wizyty w jednym z tutejszych kasyn. Jednak nie tylko z tego słynie to miasto. Wśród innych atrakcji, których nie można pominąć, należy wymienić:

  • Las Vegas Boulevard – nazywane również Las Vegas Strip. Jest to odcinek, który ma aż 6,8 km długości i to właśnie tu znaleźć można największe kasyna.
  • Mandalay Bay Resort and Casino – kompleks hotelowy, gdzie można podziwiać Shark Reef Aquarium. To właśnie w nim zostały umieszczone różne gatunki, ryb, płaszczek oraz innych okazów morskich.
  • Paris Las Vegas – ogromny kompleks, który swoim wyglądem przypominać ma Paryż.

Do zobaczenia jest jeszcze Muzeum Mafii, Bellagio Resort, Muzeum Neonów, Dzielnica Fremont oraz przejażdżka High Roller.

Empire State Building w symbolicznej stolicy USA

Wszyscy wiedzą, że to Waszyngton jest stolicą Stanów Zjednoczonych. Jednak dla wielu to właśnie Nowy Jork jest taką symboliczną stolicą. Tym bardziej że to właśnie tu znaleźć można Empire State – najbardziej charakterystyczny wieżowiec w tym kraju. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, że to właśnie tu można zjeść najlepszą pizzę. Wystarczy jeden dolar amerykański, aby móc ją kupić. W NY znajduje się również Central Park. To właśnie on zaprowadzi do Piątej Alei. Dla Polaków nie lada atrakcją jest „polski” Greenpoint. W tym mieście znaleźć można również Broadway.

Los Angeles – Miasto Aniołów

Jedno z najbardziej ludnych miast w USA. Na co dzień żyje tu około 4 milionów osób. To właśnie w skład tego miasta wchodzą Santa Monica, Hollywood, Beverly Hills, Venice Beach. W tych dzielnicach można znaleźć piaszczyste plaże. Warto jeden dzień poświęcić na wypoczynek nad Pacyfikiem. Będąc tutaj, nie można pominąć Universal Studios, Disneyland, Six Flags, Sony Pictures oraz Warner Bros. Najsłynniejszą atrakcją jest znak Hollywood, który można podziwiać na tutejszych wzgórzach. Wystarczy wybrać się na szczyt góry Mt Lee.

Warto wyjechać do USA. Wycieczki pomogą zobaczyć także San Diego – kurort, który znajduje się w niewielkiej odległości od Los Angeles. Godne uwagi są Parki Narodowe (Yellowstone, Wieki Kanion Kolorado, Yosemite). Z bliska będzie można zobaczyć słynne Wall Street. Wycieczki do USA zawsze będą budzić ogromne zainteresowanie.

Dodaj komentarz