Wodospad Zaskalnik – perła po za szlakiem.

Jerzy Opioła, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Szczawnica, to niewielka miejscowość uzdrowiskowa, położona w Zachodnich Beskidach. Jej głównymi atrakcjami turystycznymi, są ściśle uzdrowiskowe miejsca, w tym pijalnia wód, z leczniczymi wodami.
W Sewerynówce, dzielnicy Szczawnicy, znajduje się największe atrakcja turystyczna, idealna dla osób w każdym wieku. Jest nim Wodospad Zaskalnik. Dlaczego warto go zobaczyć? Co wyróżnia go na tle innych, równie ciekawych atrakcji Szczawnicy?

Wodospad Zaskalnik – perła po za szlakiem.

Wodospad Zaskalnik, to naturalnie powstały wodospad. Powstał na wskutek niewielkiego źródła wody, który płynął z dużą siłą. Z biegiem czasu, strumień powiększył się, a na dole, powstał niewielki zbiornik wodny, z krystalicznie czystą wodą. Wodospad ma aż 5 metrów wysokości. Znajduje się w urokliwym miejscu, nieopodal Kościoła. Na górze, jest idealna do piknikowania polana, z której rozpościera się przepiękny widok na pobliską okolicę.
Zaciszne miejsce, jest idealnym rozwiązaniem, na wspólny odpoczynek na świeżym powietrzu.

Jak dojechać i dojść do Wodospadu Zaskalniak w Szczawnicy.

Ze względu na duże zainteresowanie tym miejscem, w pobliżu wodospadu, powstał przystanek kolejki. Ciuchcia, która kursuje po Szczawnicy, to poruszająca się w niewielkiej prędkości, turystyczna kolejka, zatrzymująca się w pobliżu najciekawszych, i najchętniej odwiedzanych miejsc, w tym Wodospadu Zaskalniak. Ciuchcia, kursuje co 1,5 godziny, a podczas jazdy, można podziwiać przepiękną okolicę.
Drugi sposobem, na dostanie się do Wodospadu jest spacer, wiodący ze Szczawnicy, przez Kościół. Spacer tą malowniczą trasą, zajmuje około 45 minut.
Trzecim sposobem, jest podróżowanie autem. Nieopodal Wodospadu Zaskalnik, znajduje się parking. Można zatem dojechać na niego swoim samochodem, i przespacerować się parę metrów. Ten sposób, ułatwia zorganizowanie pikniku, czy wycieczki z małymi dziećmi. To jeszcze nie wszystkie sposoby, dotarcia do Wodospadu. Nieopodal Wodospadu, znajdują się ścieżki rowerowe oraz konne. Prowadzą one nie tylko ze Szczawnicy, ale również z pobliskich miejscowości. Są bezpieczne, malownicze, dostosowane do potrzeb dorosłych jak i dzieci. Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, potraficie jeździć konno, i szukacie idealnego miejsca, na konną przejażdżkę, to Wodospad Zaskalnik, jest idealnym miejscem, które musicie odwiedzić.

Wodospad Zaskalnik zimą.

Nie tylko latem, można odpocząć przy wodospadzie, zażywając orzeźwiających kąpieli. Zimą, dzięki stale poruszającej się wodzie, wodospad nie zamarza, stając się idealnym, miejsce do morsowania. Głębokość wody, zbiornika, to około 120 cm, co umożliwia na swobodne zanurzenie się w wodzie, i zahartowanie swojego ciała. Ta uniwersalność tego wspaniałego miejsca sprawiła, że morsując, można wykonać sobie piękne, pamiątkowe zdjęcia, oraz szybko dostać się do auta i pobliskich hoteli, w celu ogrzania się po morsowaniu. Jeśli uwielbiacie zimowe kąpiele, koniecznie wybierzcie się na Wodospad i spędźcie przyjemnie czas, na hartowaniu ciała.
Wodospad Zaskalnik jest miejscem, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Przyjeżdżają tu dorośli, jak i rodziny z dziećmi. Wiele form spędzania wolnego czasu sprawia, że każdy spędzi tu przyjemnie czas, wypoczywając na świeżym powietrzu. Jeśli planujesz wybrać się do Szczawnicy, szukasz idealnych dla siebie atrakcji, to koniecznie wybierz się na Wodospad, gdzie możesz zorganizować piknik, pomoczyć nogi, w krystalicznie czystej wodzie, lub morsować. To idealne takie miejsce w okolicy.

Dodaj komentarz