Szczawnica – co warto zobaczyć?

Szczawnica, to niewielkie, malownicze miasto uzdrowiskowe, położone pomiędzy Pieninami, a Beskidami zachodnimi. Zarówno mieszkańcy, jak kuracjusze, mogą skosztować aż 12 różnych wód leczniczych, które pozyskiwane są na terenie uzdrowiska. Ponadto, świeże powietrze, oraz naturalne otoczenie sprawia, że pobyt w tej urokliwej miejscowości, poprawi kondycję górnych dróg oddechowych.
Prócz leczniczych wód oraz zabiegów, których jest aż 42, w Szczawnicy, znajduje się masa przeróżnych atrakcji, idealnych dla osób w każdym wieku, w tym dzieci, oraz osób niepełnosprawnych.. Jeśli planujesz urlop wypoczynkowy, w przepięknej Szczawnicy sprawdź, jakie atrakcje tu na Ciebie czekają, oraz co trzeba zobaczyć, by spędzić wspaniały czas z bliskimi.

Szczawnica – co warto zobaczyć? Najlepsze atrakcje turystyczne w Szczawnicy. Lista top 7 atrakcji, idealnych dla każdego.

  1. Pijalnia wód leczniczych. Będąc w miejscowości uzdrowiskowej, grzechem byłoby nie skosztować pysznej, leczniczej wody. Skosztować można tu wody z aż 6 źródeł. Na piętrze, organizowane są różnego rodzaju wystawy, co stanowi dodatkową atrakcję.
  2. Promenada spacerowa nad Grajcarkiem to idealne miejsce, na rodzinne spacery. Zmodernizowana ścieżka spacerowa, nieopodal Grajcarka, dostarczy wspaniałych chwil. Latem, warto zażyć w nim orzeźwiającej kąpieli.
  3. Wodospad Zaskalnik, to wyjątkowo atrakcyjne miejsce, idealne na piesze wycieczki. Wodospad ma około 5 metrów, a jego okolica jest bardzo malownicza. Idealne rozwiązanie dla osób, które kochają piesze wycieczki.
  4. Stacja Narciarska Palenica jest miejscem, które nie tylko zapewni wspaniałą zabawę zimową porą, ale również stanowi idealny punkt widokowy. Miejsce dostosowane jest do potrzeb rodzin z dziećmi.
  5. Kolejka na Palenicę. Polanica, jest idealnym miejscem, które może zdobyć każdy. Dla miłośników pieszych wycieczek, polecamy spacer malowniczym szlakiem. Szlak ten, nie jest trudny, a czas, jaki potrzeba na jego przebycie, to około 60 minut. Jeśli nie możemy, lub z jakiegoś powodu nie chcemy wybrać się na nogach, możemy skorzystać z krzesełkowej kolejki, która zabierze nas do miejsca, idealnego do podziwiania okolicy i Tatr. To jedno z tym miejsc, które nie warto, a trzeba zobaczyć, będąc w Szczawnicy.
  6. Spływ Dunajcem, jest atrakcją dla odważnych. Rozpoczyna się w Sromowcach, gdzie na turystów czekają drewniane tratwy. Odcinek, ma aż 8 km długości, a podczas spływu, podziwiać można malownicza okolicę, w tym wapienie. Cała podróż trwa aż 2,5 godziny, i stanowi niepowtarzalną atrakcję Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną przeżyć wspaniałą przygodę, podziwiający przy tym krajobraz.
  7. Plac Dietla. To kluczowy punkt Szczawnicy. Zlokalizowany niemal w samym centrum miasta plac, wraz z rzeźbą „Kobieta z dzbanem” oraz fontanną, jest idealnym miejscem na odpoczynek na świeżym powietrzu. Można tu usiąść na ławeczce, i poświęcić czas na rozmowę z bliskim, lub podziwiać przepiękne, nocne oświetlenie. Plac znajduje się w pobliżu Pijalni wód, dlatego warto połączyć oba miejsca, by urozmaicić sobie zwiedzanie.

Szczawnica, jest miastem popularnym. Liczne zabiegi lecznicze, wody, parki, a nawet szlaki turystyczne sprawiają, że można spędzić tu czas na wiele sposobów. Miasto dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz rodzin, które podróżują z dziećmi. Z pewnością, każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, dlatego zachęcamy, do odwiedzenia wszystkich, wspomnianych wyżej atrakcji dzięki którym, urlop będzie jeszcze przyjemniejszy.

Dodaj komentarz