Nowoczesny hotel – czym różni się od tradycyjnego

Nowoczesny hotel to taki który zapewnia gościom wszystko za odpowiednią cenę zaczynając od pokoi wyposażonych w wszystkie niezbędne dla gościa artykuły po relaks i opiekę nad dzieckiem. Są sauny, baseny, spa, masaże relaksujące z których można korzystać, fitness, siłownie. Za odpowiednią cenę którą płacimy korzystając z pokoju mamy w cenie niektóre atrakcje lub proponowane są vouchery.

Czym różni się hotel nowoczesny od tradycyjnego.

Nowoczesny hotel ma podjazd dogodny dla gości zadaszenie przed wejściem, obsługa posiada jednakowe uniformy z logo, są dostępne garaże dla gości którzy mają samochody, w takim hotelu czujemy się zaopiekowani że strony obsługi. Jest proponowane śniadanie do pokoju oraz WiFi ponieważ teraz każdy podróżując zabiera że sobą telefon czy tablet żeby być w kontakcie z rodziną oraz móc zrobić transmisję lub zdjęcia pamiątkowe. Połączenie z internetem ważne jest przede wszystkim dla młodszego pokolenia, którzy są aktywni na różnych forach internetowych. Pokoje czy też apartamenty są wyposażone w kuchenkę lub tzw: aneks kuchenny co bardzo ułatwia pobyt w hotelu.

Łatwość znalezienia hotelu w internecie i zarezerwowania pokoju online lub telefonicznie też jest w standardzie nowoczesnych hoteli, wtedy klient widzi ofertę oraz zdjęcia pokoju który chce wynająć, takie udogodnienia teraz są modne i pozwalają w erze internetu szybciej i sprawniej się zareklamować.

Natomiast dużo prościej i taniej jest w pokojach hotelowych tradycyjnych gdyż tam standardy nie są aż tak wysokiej klasy i pokoje są skromniejsze, tak jak wszędzie są pokoje od jednoosobowych do czteroosobowych lecz wygody są uszczuplone względem nowoczesnych. Hotele które chcą przyciągać dużo gości muszą niestety postawić na nowoczesność gdyż to prowadzi do tego, że jest bardziej taki hotel postrzegany i odwiedzany. Tradycyjne hotele słyną też z nazwy jako pokoje gościnne które nie posiadają wielu udogodnień co nowoczesne typu spa czy czas dla dzieci, są przeznaczone wyłącznie do noclegu i postawione blisko dworców dla ludzi przyjezdnych bądź tych którzy czekają na PKS albo pociąg, jest tv czy łazienka ale bardziej są znane z tego że WC oraz prysznic jest wspólny na korytarzu co nieraz jest niewygodne dla ludzi.

Wszystko zależy od konsumenta czego szuka i jakie ma oczekiwania względem danego miejsca oraz jego zasobów finansowych jakie może przeznaczyć na pokój. Za to w nowoczesnych możemy liczyć na pomoc przy wnoszenia bagaży oraz widoki z okien np: na plażę jeżeli jest to miejsce naszego wypoczynku z rodziną.

Różnica między dwoma kategoriami hoteli jest duża i nie kończy się na cenie tylko na ofercie jaką mamy i co chcemy, każdy lubi coś innego i każdy znajdzie dla siebie to czego potrzebuje. All Inclusive jest to kategoria z wyższej półki i tu możemy się czuć zaopiekowani w każdym momencie pobytu jak i też bezpiecznie oraz wszyscy z którymi tam przebywamy. Tradycyjne to niższa i średnia kategoria która nie do końca nas zadowoli ponieważ mają niski standard, w swojej ofercie nie mają zbyt dużo do pokazania i tutaj jeżeli chodzi o budżet mogą sobie pozwolić osoby które nie stać na all inclusive a chcą gdzieś wypocząć. Hotele jak i ludzie są podzieleni względem zasobów finansowych.

Dlatego każdy w tak szerokim asortymencie hotelarskie może znaleźć coś na swoją kieszeń i dzięki temu branża hotelarsko-turystyczna ma popyt na powstawanie coraz to nowych obiektów w różnych miejscach aby nawet najbardziej wybredni goście mogli być zadowoleni.

Dodaj komentarz