Na wakacje do Rzeszowa: Atrakcje

Jako, że niedawno rozpoczął się lipiec i wakacje trwają w pełni, z pewnością myślimy o spędzenie naszego urlopu w pięknym miejscu. W artykule opowiemy o atrakcjach, które można obejrzeć w Rzeszowie – jednej z chętniej odwiedzanych w wakacje miejscowości.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Rzeszów to niezwykle klimatyczne miasto położone w województwie podkarpackim, którego jest zresztą stolicą. Zobaczymy tam zatem całe mnóstwo atrakcji oraz zabytków np. architektonicznych. Od czego warto zacząć przygodę ze zwiedzaniem miasta? Oczywiście, nie możemy nie udać się na rzeszowski rynek. Piękny plac mieści mnóstwo urokliwych kawiarni oraz sklepów z pamiątkami. W towarzystwie aromatycznej kawy możemy podziwiać wspaniały Ratusz znajdujący się przy zachodniej pierzei. Teraz propozycja dla miłośników historii oraz zamków. Kolejną atrakcją miasta bowiem jest Zamek Lubomirskich w Rzeszowie. Chociaż obecnie w zamku mieści się Sąd Wojewódzki, możemy obejrzeć budynek z zewnątrz, a w godzinach pracy sądu wejdziemy do środka. Reszta zamku jednak nie jest udostępniana zwiedzającym. Pora na coś dla dzieci. Mianowicie nie możemy nie wspomnieć o Muzeum Dobranocek, które i u dorosłych z pewnością wzbudzi sentyment. W muzealnych gablotach ujrzymy takich bohaterów słynnych dobranocek dla dzieci, jak: Bolek i Lolek, Miś Coralgol, Miś Uszatek czy Trzy Misie. Jednak to nie wszystko, bo wystawy ciągle są poszerzane o coraz to nowe postaci z bardziej aktualnych animacji.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, warto zobaczyć podziemną trasę, czyli rzeszowskie piwnice z XIV wieku oraz deptak przy ulicy 3 – maja.

Czym kierować się przy wyborze noclegu i gdzie zjeść?

Wiemy już, co warto zobaczyć w Rzeszowie. Jednak teraz przejdźmy do kolejnej ważnej kwestii. Mianowicie, gdzie warto zjeść? Podamy propozycję jednej z najlepszych restauracji w Rzeszowie. Znana restauracja Rzeszów to Orchidea, która słynie z pysznej kuchni, zatem to ją polecamy. Lokal specjalizuje się w daniach obiadowych kuchni polskiej, ale serwuje też np. pyszne dania kuchni koreańskiej. Restauratorzy tworzą idealne połączenie smaków oferując klientom przepyszne potrawy. Kuchnia polska zaserwowana w nietypowy sposób to domena tej restauracji, zatem to wybór dla miłośników tradycyjnych potraw, lubiących jednak pewną ekstrawagancję. W dodatku warto wspomnieć, że klimatyczna restauracja mieszcząca się w Hotelu Prezydenckim posiada specjalne menu dla dzieci ze specjalnie dobranymi daniami. W karcie restauracji znajdziemy też dania wegetariańskie, więc każdy gość zdoła wybrać posiłek idealny dla siebie i zjeść go w przyjemnej atmosferze. W dodatku w budynku, w którym mieści się restauracja, są też pokoje gościnne. Wspomniany Hotel Prezydencki to zdecydowanie najczęściej wskazywany przez turystów wybór, a w samym sercu obiektu znajduje się wspomniana restauracja. Zatem aby zjeść porządny posiłek nie musimy wychodzić z hotelu. Pięknie podane danie główne, które oferuje ta najlepsza restauracja w Rzeszowie zamówione z pokoju, z pewnością doda nam energii na dalsze zwiedzanie miasta. Z ofertą hotelu zapoznać można się na stronie hoteleprezydenckie.pl.

Wiemy już co nieco o atrakcjach oferowanych przez Rzeszów. W tej stolicy Podkarpacia, jak nazywa się często miasto, można podziwiać też mnóstwo pomników przedstawiających np. Adama Mickiewicza czy Figurę Matki Boskiej Królowej Polski. Jeżeli zaś szukamy noclegu, najlepiej celować w sprawdzone obiekty noclegowe, najlepiej oferujące też wyżywienie na miejscu. Takich jak właśnie Hotel Prezydencki

Dodaj komentarz