Jakie są najlepsze restauracje w Bolesławcu?

Podczas zwiedzania województwa dolnośląskiego można poznać nie tylko lokalne zabytki, ale i kuchnię. Warto wiedzieć wcześniej, które restauracje serwują dania regionalne, a gdzie można zjeść coś na szybko. Wybierasz się do Bolesławca w podróż służbową albo na wycieczkę? W tej malowniczej miejscowości na chętnych czeka wiele lokali gastronomicznych. Sprawdź nasze podpowiedzi!

Smakowite dania restauracji Hotelu Garden

Pierwsza propozycja to lokal w hotelu, czyli idealne połączenie dla turystów lub osób, które przyjechały do miasta np. w delegację. To miejsce, w którym goście mogą spróbować potraw polskiej kuchni. Mają możliwość zamówienia wykwintnego obiadu albo pysznego deseru. W menu znajdzie się coś odpowiedniego dla zwolenników tradycyjnego posiłku, a także wegetarian czy wegan.

Wybór tego miejsca to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kogo interesuje również komfortowy hotel. Bolesławiec ma wiele obiektów noclegowych, ale Garden wyróżnia się na ich tle. Przebywający w nim ludzie mogą wypoczywać w klimatycznie urządzonych pokojach, a do tego mają dostęp do restauracji, w której nad każdym daniem trzyma pieczę doświadczony szef kuchni. Warto wziąć pod uwagę rezerwację noclegu właśnie tutaj – będziesz mieć znakomite warunki do odpoczynku.

Restauracje w Bolesławcu – gdzie warto zjeść?

Jeżeli nie szukasz hotelu, a jedynie lokalu gastronomicznego, możesz skorzystać z usług jednego z licznych punktów zlokalizowanych na terenie Bolesławca. Do wyboru masz duże restauracje, kameralne zakątki, punkty z fast foodami, w tym food trucki. Wielbiciele swojskiej kuchni chwalą Obiady Domowe u Dory, ponadto wyrażają się z dużym uznaniem na temat jakości potraw stołówki „Ewela”. Masz ochotę na pierogi? Wybierz się na lunch albo obiad do Pierogarni Pierożek Bolesławiec. Poza różnymi rodzajami pierogów w menu można zobaczyć np. rumsztyk wieprzowy z cebulą, z ziemniakami i surówką, bigos staropolski z ziemniakami czy żurek.

Jeśli planujesz już opuścić miasto, możesz zjeść coś w Zajeździe Leśnym. Oferuje pożywne posiłki osobom korzystającym z drogi szybkiego ruchu. Warto mieć na uwadze, że ceny niektórych pozycji z karty mogą nieprzyjemnie zaskoczyć.

Smaczny posiłek na szybko

Nie brakuje osób, które poszukują miejsc, gdzie można zjeść coś na szybko. Jeśli należysz do tej grupy, możesz odwiedzić np. Bar Bardzo Popularny Burger & Grill. Jeżeli komuś bardzo się spieszy, spodoba mu się np. w Małej Gastronomii u Szefa. Ci, którzy zdecydowanie wolą restauracje w Bolesławcu, znajdą wiele lokali serwujących smaczne posiłki. Zwolennicy smaków kuchni regionalnej będą zadowoleni z wizyty w Gospodzie Kruszyna. Godna polecenia jest również Restauracja Chłopska Trzebień, gdzie poza potrawami dolnośląskimi można spróbować wileńskich.

Podsumowując, na pewno wyszukasz idealną opcję dla siebie, kiedy zawitasz do Bolesławca. Nie ma znaczenia, czy uwielbiasz dania z mięsa, jesteś jaroszem, unikasz w posiłkach glutenu etc. Możesz postawić na wykwintne menu oraz salę restauracyjną albo prosty posiłek spożywany przy stoliku na świeżym powietrzu. Miasto ma mnóstwo propozycji dla odwiedzających je turystów. Smacznego!

Dodaj komentarz