Hotelowy konsjerż – co to za usługa?

Usługi hotelowe

Gość, który przebywa w hotelu może liczyć na zaspokojenie wielu potrzeb. W zależności od ilości jego gwiazdek można skorzystać z basenu, spa albo innych usług. Concierge, po polsku Konsjerż to bardzo ważna osoba w hotelu, chociaż w Polsce niewiele osób wie o istnieniu jego usług. W skrócie można powiedzieć, że jest to osoba, dzięki której możemy załatwić wiele spraw, nawet tych, które wydają się niemożliwe do załatwienia.

Usługi Konsjerża

Profesja ta jest w Europie znana już od czasów średniowiecza. Konsjerż to osoba, która jest jak asystent gościa hotelowego. Zrobi dosłownie wszystko to, czego oczekuje od niego klient. Jego zadania mogą być różne, poczynając od zadbania o czystość ubrań w szafie gościa, poprzez szkolenie dla psa, kończąc na lekcjach śpiewu. Wydaje się to być nieco abstrakcyjne, ale niektórzy goście hotelowi potrafią mieć bardzo różne wymagania. Konsjerż to osoba, która zapewnia zaspokojenie tych wymagań, nawet najbardziej absurdalnych.

Wiele z zadań, które klienci powierzają konsjerżowi wydaje się być nierealna. Przecież klient może oczekiwać rozchwytywanego trenera dla psa, do którego trzeba umawiać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, dla profesjonalnego konsjerża nie jest to jednak problem. Dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu potrafi zapewnić klientowi odpowiednie rozwiązanie, aby gość hotelowy był zadowolony a jego potrzeby i oczekiwania spełnione.

Konsjerż spotyka się w swojej pracy z różnymi trudnymi wyzwaniami, nie oznacza to jednak, że taka osoba ma tylko tego rodzaju zadania do spełnienia. Może także zrobić coś całkowicie przyziemnego jak wyprowadzenie psa, zaaranżować spotkanie czy zrobić potrzebne zakupy. Taki hotelowy asystent gościa to bardzo ważna i potrzebna osoba w hotelu. Dzięki jej usługom możesz zrealizować swoje plany, spełnić marzenia albo po prostu zlecić mu zadanie, na które ty nie chcesz albo po prostu nie możesz poświęcić swojego czasu.

Idealny konsjerż powinien oczywiście posiadać pewne cechy i umiejętności. Nie jest to prosta praca, czasami wymaga od osoby ją wykonującą naprawdę dużej odporności na stres i pomysłów na to, jak rozwiązać sytuację i wywołać uśmiech na twarzy gościa hotelowego. Dlatego też idealny konsjerż powinien być odporny na stres, być gotowym na wszystko w każdej chwili, posiadać dobre maniery, umiejętności negocjacyjne, kreatywność. Powinien także potrafić zachować dyskrecję, okazać klientowi pełne zrozumienie, wzbudzać zaufanie i potrafić nie zawodzić gości hotelowych.

Podsumowanie

Przeciętny gość hotelowy korzysta z usług hotelu w czasie urlopu. Najczęściej jest to miejsce w którym odpoczywa i spożywa posiłki. Jest jednak grupa klientów, którzy mają większe wymagania i właśnie w takich przypadkach potrzebny jest konsjerż. Jest to osoba od wielu zadań, często również od tych z rodzaju specjalnych. Dzięki konsjerżowi każdy gość hotelowy może liczyć na zaspokojenie szczególnych potrzeb, na posiadanie pewnego rodzaju asystenta. Asystent ten potrafi załatwić wiele spraw, jest wprost kopalnią rozwiązań nawet najbardziej skomplikowanych problemów i sytuacji. W Polsce niestety wciąż niewielu gości hotelowych jest świadomych tego, że takie stanowisko istnieje, jednak za granicą jest to bardzo popularna usługa, z której klienci bardzo chętnie i często korzystają. Dzięki konsjerżowi możesz zdziałać naprawdę wiele, zaoszczędzić czas i spełnić swoje marzenia. Warto więc skorzystać z usług tego pracownika hotelu i powierzyć mu swoje sprawy.

Dodaj komentarz