Hotel SPA – czy lokalizacja jest ważna?

Hotel w obecnej dobie pełni nie tylko funkcję miejsca noclegowego. Aby pobyt w hotelu był atrakcyjny, konieczne jest wzbogacenie oferty o dodatkowe usługi. Animacje dla dzieci, basen, siłownia, a także SPA oraz oryginalne menu, w tym sezonowe i regionalne są tym, co sprawia, że dany hotel jest popularnym miejscem i cieszy się powodzeniem. Czy lokalizacja hotelu SPA ma znaczenie i jakie umiejscowienie gwarantuje wzrost zainteresowania obiektem?

Hotel SPA – czy lokalizacja jest ważna?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wielu klientów poszukuje miejsc noclegowych na wyjazdy wakacyjne czy urlopy, kierując się wachlarzem usług dodatkowych, które uatrakcyjnią cały wyjazd. Drugą grupą są natomiast klienci, korzystający ze SPA w centrach miast – wizyta w SPA nie wiąże się z wyjazdem ani ze zmianą miejsca, ale dotyczy miejsca, które znajduje się w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania klienta korzystającego ze SPA.

Korzyści ze SPA na obrzeżach miasta lub w miejscowościach podmiejskich:

Jeśli planujemy pobyt w SPA z dala od centrum miasta, możemy liczyć na to, że miejsce te prawdopodobnie będzie wolne od osób, które przebywają w hotelu w celach stricte biznesowych. Oznacza to, że w hotelu będą znajdowały się zazwyczaj osoby, których pobyt ściśle wiąże się z rekreacją i są one tam jedynie w celach wypoczynkowych. Hotele SPA umiejscowione poza miastem charakteryzują się na ogół położeniem w atrakcyjnej okolicy. Bliskość lasów, przestronne ogrody lub na przykład pole golfowe, czy plac zabaw dla dzieci, sprawiają, że w takim miejscu można spędzić cały dzień, także w towarzystwie najbliższych. Hotele SPA na obrzeżach wyróżniają się również kameralnością, szczególnie, gdy są to niewielkie obiekty ukierunkowane na turystykę rekreacyjną.

SPA w centrum miasta – korzyści:

Hotel SPA umiejscowiony w centrum miasta ma tą zaletę, że jest on dostępny dla większej liczby osób, które regularnie korzystają z usług salonu. Miejsce to przyciąga przede wszystkim tych, którzy nie wyjeżdżając z miasta, a nawet nie opuszczając jego centrum, mogą stanowić grupę stałych bywalców. SPA w centrum miasta nie musi mieć bogatej infrastruktury wokół obiektu. Lokalizacja w sercu miasta przeważnie jest miejscem noclegowym dla osób związanych z biznesem i dla tych, którzy odwiedzają hotel w ramach wykonywanej pracy – delegacji, seminariów czy szkoleń. Wówczas SPA stanowi w takich obiektach niejako dodatek do podstawowego zakresu usług.

Wesele w hotelu SPA

Uroczystości weselne w hotelu położonym na obrzeżach miasta, które posiada bogato wyposażone SPA, może stanowić doskonałą alternatywę dla wesel organizowanych w tradycyjnych salach weselnych. Oczywiście, praktycznie niemożliwym jest aby wykupić dużej liczbie gości zabiegi SPA. Jeśli jednak hotel oferuje atrakcyjne zniżki dla gości weselnych, wówczas warto rozważyć też taką opcję. Wesele w pięknie położonym miejscu, jakim zazwyczaj jest hotel SPA, stwarza większe możliwości odnośnie choćby samego scenariusza zabaw. Grill czy drink bar na powietrzu uatrakcyjnią imprezę – w hotelu położonym w centrum, często brakuje miejsca na tego typu przedsięwzięcie. Bardzo częstym standardem jest też to, że hotel SPA, który organizuje wesele, zapewnia państwu młodym w ramach oferty, właśnie zabiegi w swoim SPA.

Co wybrać?

W wyborze hotelu SPA należy kierować się wyłącznie własnymi potrzebami. Jeśli zależy nam na regularnych zabiegach i nie wiążemy pobytu w SPA z wyjazdem, wówczas nie ma potrzeby szukania obiektów poza miastem – warto skupić się na tych będących w jego centrum. Jeśli natomiast zależy nam, aby wyjazd urlopowy był atrakcyjny i szukamy najlepszych miejsc na wypoczynek, to w takim wypadku hotel SPA na obrzeżach lub poza miastem jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz