Gdzie dobrze zjeść w Trójmieście? Top restauracja Gdańsk

Gdzie dobrze zjeść w Trójmieście? Top restauracja Gdańsk

Trójmiasto z uwagi na swoje atrakcyjne położenie oraz bogatą historię jest chętnie odwiedzanym miejscem. Przybywają tu zarówno turyści spragnieni relaksu na plaży i kąpieli w morzu, jak i przedstawiciele różnych firm, którzy załatwiają w Trójmieście sprawy biznesowe. To powoduje, że oferta restauracji, barów i kawiarni rozsianych po różnych zakątkach Gdańska, Gdyni i Sopotu jest niezwykle bogata. Restauratorzy zakładający tu lokale liczą na to, że przyciągną rzesze klientów. Co chwila pojawiają się nowe miejsca i czasem ciężko za tym nadążyć.

Przedstawiamy najciekawsze miejsca do których warto zajrzeć odwiedzając Trójmiasto. Oczywiście lista jest subiektywna i nie wyczerpuje tematu. To jedynie przedsmak tego, co można spróbować w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Elegancka restauracja, czy mała tawerna?

Miejsc z pysznym jedzeniem jest w Trójmieście mnóstwo. Wiele osób, które tutaj przybywa ma ochotę skosztować dań z ryb. Nic dziwnego, w końcu nad morzem będą one najświeższe. Już dawno minęły czasy, gdy szczytem wyrafinowania była ryba smażona w głębokim tłuszczu i podawana z frytkami. Oczywiście nie ma nic złego w klasyce, ale jest też wiele innych sposobów na to, aby skosztować rybne przysmaki.

Jednym z często polecanych miejsc jest restauracja “Bulaj” zlokalizowana w Sopocie. Szef kuchni serwuje w niej tradycyjne dania kuchni polskiej, w tym wiele rybnych propozycji. Wśród nich są tak lubiane pozycje, jak zupy, czy smażone, świeże tuszki. Z uwagi na atrakcyjne położenie w pobliżu sopockiej plaży jest to miejsce idealne na romantyczną kolację lub spotkanie z przyjaciółmi.

Ci, którzy mają ochotę spróbować bardziej wykwintnej kuchni, powinni odwiedzić Gdański “Eliksir”. To kuchnia słynąca z doskonałego smaku i dań przygotowywanych ze świeżych składników. Ciekawą propozycją jest menu degustacyjne składające się z 5 lub 7 dań do wyboru. To okazja do tego, aby spróbować różnorodnych przysmaków podanych często w bardzo nietuzinkowy sposób.

Najlepsze miejsca na spotkania biznesowe

Dla osób przyjeżdżających do Trójmiasta i chcących zorganizować biznesowe spotkanie ważne jest nie tylko dobre jedzenie, ale też odpowiednia atmosfera sprzyjająca rozmowie. Dlatego często zamiast zatłoczonych restauracji wybierają hotele i korzystają z ich oferty. Takie rozwiązanie jest dobre zarówno dla niewielkich spotkań, jak i liczniejszych konferencji. Hotele oraz zlokalizowane w nich restauracje takie, jak granohotels.pl/hotelgrano/restauracja są otwarte na sugestie gości i są w stanie przygotować spotkanie zgodne z indywidualnymi oczekiwaniami.

Domowe i pyszne jedzenie

Gdańsk, Gdynia i Sopot to nie tylko bogata oferta eleganckich restauracji. Bez problemu można tu znaleźć też niewielki lokal na rodzinny obiad lub spokojne śniadanie w gronie przyjaciół. Zatem warto skręcić w boczne uliczki i zajrzeć w podwórka kamienic, bo tu często kryją się prawdziwe gastronomiczne perełki. Osoby niejedzące mięsa chwalą sobie też, że jest coraz więcej wersji wegańskiej, która pozwala osobom o mniej standardowych preferencjach żywieniowych też zjeść poza domem. Można zamówić wtedy śniadanie ze świeżymi owocami, aromatyczną kawę lub zjeść najlepsze pierogi, czy domową pizzę na cienkim cieście. Nie podajemy konkretnych przykładów tego typu miejsc, bo oferta zmienia się tu dynamicznie.

Restauracje i lokale Trójmiasta to smaczne jedzenie i jednocześnie przepiękny widok na zabytkowe miejsca, czy okoliczne plaże. warto odkryć kulinarne uroki tych miejsc.

Dodaj komentarz