Dlaczego wynajem samochodu jest lepszy niż leasing samochodu ?

Wszyscy wiemy, ile pieniędzy marnuje się na leasing samochodów. Wszyscy wiemy, że musimy również zapłacić za ubezpieczenie i konserwację samochodu. Dlaczego więc nie wynająć samochodu zamiast brać go w leasingu?

Głównym powodem jest to, że większość firm posiada własną flotę samochodów i może z nich korzystać kiedy tylko chcą, nie martwiąc się o amortyzację czy koszty utrzymania. Innym powodem jest to, że możesz uzyskać ubezpieczenie samochodu od firmy ubezpieczeniowej co będzie tańsze niż kupowanie go samodzielnie. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na zakup samochodu, ponieważ nie masz pieniędzy lub nie chcesz w ogóle płacić, wypożyczalnia samochodów jest najmądrzejszą opcją. Jeśli potrzebujesz tylko taniego samochodu do celów biznesowych często taniej i łatwiej jest wypożyczyć samochód niż go kupować.

W ciągu ostatnich kilku lat powszechnym trendem było wybieranie samochodu innego niż premium. Jednak wraz z pojawieniem się luksusowych samochodów, takich jak: SUV-y i lekkie ciężarówki to się zmienia. Niekoniecznie dlatego, że te pojazdy są tańsze. Zamiast tego są wygodniejsze. W wypożyczalni samochodów możesz dostać różne auta w różnym standardzie. Od samochodów osobowych, po większe ciężarówki i samochody klasy premium.

Co to jest wypożyczalnia samochodów i jak one działają ?

Wypożyczalnia samochodów to firma, która oferuje usługi z zakresu wynajmu aut dla osób prywatnych i firm. Oferują różne auta do wynajęcia, takie jak: suv’y, minivan’y, hatchback’i, auta typu premium, sedany, czy auta ciężarowe. Pojazd możesz wynająć na kilka godzin, dni, tygodnie czy miesiące. Dodatkowo przy podpisywaniu umowy, możesz dobrać sobie pakiet ubezpieczeń, aby w przypadku zdarzeń niepożądanych nie obciążono Cię dodatkowymi kosztami np. z tytułu napraw.

Najlepsze samochody do wynajęcia w Polsce

Polska położona jest w Europie Środkowej w pobliżu Morza Bałtyckiego i otoczona przez niektóre z najważniejszych europejskich miast, takich jak: Berlin, Warszawa, Kraków i Poznań, Praga. W tej okolicy istnieje wiele wypożyczalni samochodów oferujących różne rodzaje samochodów do wynajęcia: minivany, sedany, hatchbacki i luksusowe samochody. Jeśli Twoim zamiarem jest podróż zagranicę to musisz wiedzieć, że wyjazd poza granice kraju, w którym wypożyczasz auta także jest możliwy. Jeśli nie posiadasz z różnych powodów swojego własnego samochodu, ale posiadasz prawo jazdy lub masz małe autko, a chcesz zabrać swoją rodzinę na wakacje, ale potrzebujesz do tego celu większy samochód to możesz skorzystać z usług wypożyczalni samochodów.

W przypadku, gdy zepsuje Ci się auto, a pilnie potrzebujesz dostać się w jakiekolwiek miejsce czy to w celach prywatnych czy służbowych, krótkoterminowe wypożyczenie auta to najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, że chcąc wynająć samochód możesz to zrobić na tak długi czas jaki tylko potrzebujesz, niezależnie od tego czy to kilka godzin, dzień, kilka dni czy tygodni, nie ma obligatoryjnego ograniczenia.

Dodaj komentarz