Dlaczego wakacje 2024 warto spędzić w Ostródzie?

Planowanie urlopu wakacyjnego jest jednym z najprzyjemniejszych zadań w roku kalendarzowym. I choć mogłoby się wydawać, że okres jesienno-zimowy, to raczej czas przygotowań do ferii, wbrew pozorom właśnie w tym okresie, warto pochylić się nad ofertami ośrodków turystycznych. Mają tego świadomość przede wszystkim rodzice, organizujący rodzinne wyjazdy. Zapewnienie atrakcji wszystkim członkom rodziny wymaga bowiem szerokiego rozeznania, a przede wszystkim szczegółowej weryfikacji propozycji hotelowych. Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach wakacje w Polsce. Jednak nie tylko topowe nadmorskie miejscowości jak Kołobrzeg, Sarbinowo czy Trójmiasto, mają do zaoferowania wyjątkowy letni pobyt dla rodzin. Równie interesującym miejscem jest bowiem Ostróda oraz okoliczny mazurski region. Dlaczego wakacje 2024 warto spędzić na Mazurach? Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Ostródy i gdzie się zatrzymać?

Ostróda atrakcje. W czym tkwi sekret miasta?

Ostróda z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem turystów. Miasto przez wielu nazywane jest wręcz letnią stolicą Warmii i Mazur. Ostróda Reggae Festival czy Ogólnopolski Festival Muzyki Tanecznej, przyciągają każdego lata rzesze fanów muzyki i topowych wydarzeń rozrywkowych. Jednak nie tylko eventy kulturalne zachęcają gości do zwiedzania miasta. Wyjątkowe położenie, bliskość jeziora Drwęckiego, atrakcyjny punkt widokowy, zabytkowe kamieniczki czy nietuzinkowa architektura są prawdziwą gratką dla wszystkich fanatyków historii. Z drugiej zaś strony Ostróda zapewnia spokój i ciszę, którą doceniają osoby, na co dzień prowadzące szybkie tempo życia.

Kościół ewangelicko-metodystyczny, Jezioro Drwęckie… TOP miejsca, które warto zobaczyć w Ostródzie

Wystarczy pokonać 105 schodów, aby zobaczyć Ostródę z góry. Najlepszy punkt widokowy miasta posiada ewangelicko-metodystyczny Kościół Łaski Bożej w stylu neogotyckim. Wysiłek ten jednak jak najbardziej się opłaca. Na szczycie można bowiem podziwiać wyjątkową panoramę miasta. W całej okazałości prezentuje się Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Jezioro Drwęckie. Ono również należy do prawdziwych perełek Ostróda atrakcje. Przy brzegu Jeziora Drwęckiego kwitną grążele żółte, a sama woda akwenu, uchodzi za bardzo czystą. Turyści spragnieni żeglugi, mają możliwość skorzystać z oferty przystani i udać się w rejs statkiem po Jeziorze Drwęckim lub wynająć żaglówkę. Osoby potrzebujące promieni słonecznych, mogą zaś cieszyć się nimi na odrestaurowanej plaży miejskiej i odwiedzić wypożyczalnie sprzętu wodnego. Natomiast miejscem idealnym na rodzinne spacery jest park zwany Parkiem Collinsa. Znajdują się tam m.in. ścieżki zdrowia, mini–golf czy skałki wspinaczkowe, a także dwudziestometrowa wieża Bismarcka.

Rodzinne wakacje w Ostródzie. Ostróda atrakcje dla najmłodszych

Na rodzinnych wakacjach nie powinno zabraknąć czasu na zwiedzanie, kulturę, wypoczynek, ale i zabawę. W Ostródzie znajduje się wiele miejsc, które przypadną do gustu również najmłodszym turystom. Do topowych pomysłów na kreatywne spędzenie wspólnych chwil należą m.in. odwiedziny JumpWorld Ostróda, czyli parku trampolin. Ciekawą atrakcją jest także rejs po Kanale Elbląskim. Taka wyprawa to przygoda dla całej rodziny. Natomiast gdy pogoda nie sprzyja wypoczynkowi nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, warto zorganizować wspólne wyjście do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, które w sezonie letnim cieszy się dużą popularnością wśród gości.

Gdzie się zatrzymać w Ostródzie?

Wybierając hotel na rodzinne wakacje należy kierować się komfortem wszystkich uczestników wyprawy. Pokoje powinny spełniać odpowiednie standardy, a przy tym sam hotel, dobrze jeśli będzie zlokalizowany w pobliżu głównych atrakcji miasta. Na uwagę zasługują przede wszystkim ośrodki, które zapewniają kompleksową opiekę całej rodzinie w przyjaznych cenach. Niektóre hotele jak np. Hotel Dom Polonii oferują swoim gościom korzystne pakiety, obejmujące komfortowe noclegi, pełne wyżywienie oraz możliwość skorzystania z licznych atrakcji hotelowych.

Miasto Ostróda każdego roku dokłada starań, aby spełnić oczekiwania wszystkich turystów, wybierających właśnie taki kierunek urlopu. Wśród największych atrakcji miasta znajdują się zarówno takie z nutą historyczną, wypoczynkową, ale i propozycje gwarantujące dobrą zabawę. Dzięki temu wspólne wakacje na Mazurach, mogą się okazać wyjątkową przygodą, która na długo zapadnie w pamięci całej rodziny.

Dodaj komentarz