Czy w Pieninach są góry do wspinaczki?

Pieniny, to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, łączący góry, rzekę, ścianki wspinaczkowe oraz masę atrakcji, w tym leczniczych, zarówno dla mieszkańców, turystów jak i kuracjuszy. Liczne szlaki pieszo-rowerowe, posiadają różny poziom trudności, co sprawia, że każdy, nawet najmniej doświadczony turysta, poradzi sobie na tych malowniczych szlakach.
Górskie wspinaczki, doskonale wpływają na organizm człowieka. Duży wysiłek fizyczna sprawia, że człowiek spala o wiele więcej kalorii, niż w przypadku normalnego spaceru czy jazdy na rowerze. Podczas spaceru, organizm świetnie się dotlenia, a stały ruch, poprawia kondycję oraz wygląd sylwetki, dlatego tak dużo osób, jest zainteresowana wspinaczka górską w Pieninach.

Zalety wspinaczki górskiej.

Wspinaczka górska, jest fantastyczną formą rekreacji. Wzmacnia mięśnie, korzystnie wpływa na wygląd sylwetki, dotlenia organizm, zapobiegając powstaniu groźnych dla człowieka chorób, przyspiesza proces spalania tłuszczu, hartuje organizm i dodaje pewności siebie. Jak widać, górskie wspinaczki, to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zmienić dotychczasowy tryb życia. Nadają się dla osób w każdym wieku. Dzięki odpowiedniej asekuracji, wspinanie się po ściankach, oraz górach, jest bezpieczne i przyjemne.

Czy w Pieninach są góry do wspinaczki?

Pieniny, są doskonałym miejscem na wycieczkę. Zabezpieczone, o różnym poziomie trudności szlaki, pozwalają dostosować trasę, do swoich umiejętności oraz kondycji. Podczas wędrówki, możemy dostrzec wiele ścian, które doskonale nadają się do wspinaczki. Do najpopularniejszych regionów, które doskonale nadają się na piesze, jak i rowerowe trasy, zalicza się Trzy Korony, Palenica, Szafranówka, Wysoki Wierch oraz Sokolica. To właśnie to miejsca, charakteryzują się niepowtarzalnymi widokami, oraz posiadają liczne miejsca, doskonałe do górskiej wspinaczki. Poziom ich trudności, dopasowany jest do umiejętności turystów. Prowadza na nie różne szlaki turystyczne, dlatego szlaki doskonale nadają się dla mniej doświadczonych turystów oraz dzieci.
W przypadku chęci wspinaczki, pamiętajmy o dobrze skompletowanym sprzęcie, w którego skład wchodzi między innymi lina, karabińczyki, uprząż, kas, oraz haczyki i kilof, pomagający zaczepić się, w przypadku nieodpowiednio przygotowanej do wspinaczki ściany. Najlepiej, czynność, wykonywać pod okiem doświadczonego instruktora, który nie tylko posada ogromne doświadczenie w wspinaczce, ale również zna pobliskie półki skalne, ściany wspinaczkowe czy góry. Ma to ogromny wpływ, na bezpieczeństwo podczas wspinania.

Wspinaczka a złe warunki pogodowe. Jak powspinać się, gdy za oknem jest deszcz czy śnieg?

Choć nie każdemu deszcz czy śnieg przeszkadza w wspinaczce, należy pamiętać o tym, że złe warunki atmosferyczne, mogą mieć negatywny wpływ na góry, co za tym idzie, nasze bezpieczeństwo. Jeśli pragniesz zaczerpnąć nieco adrenaliny, wspinać się, organizując sobie przy tym duży trening, możesz wygrać się na ściankę wspinaczkową w Szczawnicy. Zadaszona, bezpieczna ścianka wspinaczkowa, umożliwia zorganizowanie treningu w dowolnym momencie. Jest bezpieczna, a wspinaczka, odbywa się pod okiem specjalistów. To miejsce, doskonale sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką. Doświadczeni instruktorzy, nie tylko nauczą nas jak się wspinać, by nie doznać kontuzji, oraz by nie spać ze ścianki, ale również opiszą sprzęt, i zademonstrują, jak odpowiednio przygotować go do wspinaczki, dlatego koniecznie tam zajrzyj, gdy pogoda uniemożliwia wspinaczkę.

Dodaj komentarz