Car detailing – czym się cechuje?

Car detailing staje się coraz bardziej popularny. To rodzaj pielęgnacji samochodu, która obejmuje więcej niż przeciętne mycie i woskowanie samochodu. Podobnie jak w przypadku czyszczenia samochodu, car detailing to gruntowne czyszczenie Twojego samochodu od góry do dołu. Proces koncentruje się zarówno na wnętrzu, jak i na zewnątrz pojazdu, a jego celem jest przywrócenie fabrycznego wykończenia (lub jak najbardziej zbliżonego fizycznie), nadając mu ponownie blask. Chociaż dostępne są różne poziomy usług valetingu, ogólny proces obejmuje wszystkie trudno dostępne obszary Twojego samochodu. Możesz sam zaparkować samochód; jednak, aby przenieść detailing Twojego samochodu na wyższy poziom, zalecamy skorzystanie z profesjonalnej usługi. Profesjonalna obsługa zadba o to, by wszystko zostało posprzątane w najwyższym możliwym standardzie.

Czym jest pielęgnacja samochodu i detalowanie?

To, co obejmuje Twoja konkretna usługa samochodowa, będzie się różnić w zależności od kilku czynników. Po pierwsze, ile chcesz zapłacić za usługę. Po drugie, zależy to od głębi szczegółów, w które ma wejść technik. Ogólnie rzecz biorąc jednak kompleksowy pakiet obejmowałby następujące elementy:

Detale wewnętrzne

 • Czyszczenie dywanów i mat: Obejmuje to naprawę rozdarcia lub oparzeń dywanu. Technik sprzątania zazwyczaj używa szamponu do dywanów samochodowych, aby usunąć wszelkie plamy i pozostawić maty wyglądające jak nowe.
 • Oczyszczanie otworów wentylacyjnych: Używając sprężonego powietrza i szczotek, usuną wszelkie cząsteczki i wilgoć uwięzione w otworze wentylacyjnym. Prawdopodobnie nagromadziły się one z czasem i mogą pozostawić niepożądany zapach w klimatyzacji.
 • Uszczelki okienne: Twój kamerdyner prawdopodobnie obejmie czyszczenie wewnętrznych uszczelek okiennych.
 • Czyszczenie tapicerki: Obejmuje to nakładanie skórzanej ochrony na siedzenia itp.
 • Odświeżacz powietrza: pomoże odtworzyć charakterystyczny zapach „nowego samochodu”.

Detale zewnętrzne

 • Czyszczenie felg aluminiowych: Za pomocą specjalnych środków czyszczących lub myjek ciśnieniowych technik poleruje i odtłuszcza Twoje stopy. Zauważ, że to poleruje felgi aluminiowe; jednak jeśli są porysowane lub wgniecione, nie usunie to uszkodzeń. Aby usunąć uszkodzenia, musisz zajrzeć do serwisu naprawy felg aluminiowych.
 • Czyszczenie opon: Czyszczenie opon przywróci czerń oponom, używając specjalistycznych produktów, aby przywrócić im pierwotny odcień.
 • Ręczne mycie zewnętrznej części samochodu: Do nadania połysku Twojemu samochodowi zostaną użyte specjalistyczne środki czyszczące.
 • Usuwanie wszelkich „zanieczyszczeń”: Zanieczyszczenia to mikroskopijne cząsteczki na powierzchni samochodu. Można je usunąć za pomocą wosku czyszczącego i innych specjalistycznych produktów.
 • Polerowanie: Polerowanie samochodów często odbywa się za pomocą obrotowej maszyny do polerowania. Usuwa drobne linie na powierzchni farby, które z czasem mogą się nawarstwiać, tworząc efekt pajęczyny
 • Woskowanie: Po zakończeniu malowania dodaje się wosk. Wosk jest niezbędną ochroną, ponieważ pomoże odeprzeć drobne ślady z lakieru
 • Mycie okien: Ostatnie mycie okien usunie wszelkie ślady produktu z poprzednich kroków. Jest to niezbędne dla lśniącego wykończenia.

Ważne jest, aby wiedzieć, że car detailing nie obejmuje napraw karoserii. Jeśli potrzebujesz naprawy zderzaka lub zarysowania samochodu, skontaktuj się z lokalnymi specjalistami .

Ile kosztuje takie auto SPA?

Ceny car detailingu samochodów różnią się w zależności od zakresu usługi, której potrzebujesz. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się tylko na detale wewnętrzne lub zewnętrzne, czy też wybierzesz cały pakiet usług.

Dodaj komentarz